Dodane przez rest - pt., 16/09/2022 - 12:43
mediaroom_id
547808
Body

Zielona transformacja, „green deal”, gospodarka o obiegu zamkniętym (GOZ) i zrównoważony rozwój to obszary, które odgrywają coraz większą rolę w budowaniu nowoczesnych państw i społeczeństw. Ich realizacja będzie kluczowa w obliczu postępujących zmian klimatycznych, rosnących cen energii oraz nieefektywnej produkcji i nadmiernej konsumpcji. Jednak bez zmiany podejścia wśród społeczeństwa trudno będzie ruszyć z zieloną cyfryzacją. Chodzi nie tylko o świadomość wyzwań klimatycznych, ale również o gotowość do skorzystania z rozwiązań technologicznych, które są filarem zielonej transformacji. Czy Polacy wiedzą, że nowe technologie i cyfryzacja mogą pomóc i czy są gotowi z nich skorzystać? Przed jakimi strategicznymi wyzwaniami stoi Polska? Co społeczeństwo wie o celach zrównoważonego rozwoju i politykach ESG? Na te i inne pytania odpowie flagowa coroczna publikacja „Technologia w służbie społeczeństwu. Czy Polacy zostaną społeczeństwem 5.0?”. Tegoroczna edycja została przygotowana ze szczególnym uwzględnieniem „Celów Zrównoważonego Rozwoju” (SDG) oraz polityk ESG, czyniąc tym samym raport najbardziej kompleksowym i reprezentatywnym badaniem konsumenckim na polskim rynku.
 
Premierze raportu towarzyszy oficjalne otwarcie 4. edycji Digital Festival - największej edukacyjno-technologicznej inicjatywy w Polsce, która otwiera dla wszystkich świat cyfryzacji i nowych technologii. Kompetencje przyszłości, zawodowy rozwój i nowe horyzonty - każdy niezależnie od poziomu doświadczenia może poszerzyć je w ramach Digital Festival.

Agenda konferencji prasowej:

  1. Oficjalne otwarcie 4. edycji Digital Festival i prezentacja największej edukacyjno-technologicznej inicjatywy w Polsce
  2. Prezentacja wyników raportu „Technologia w służbie społeczeństwu. Czy Polacy zostaną społeczeństwem 5.0?”
  3. Krótka dyskusja pt. „Zielona cyfryzacja. Czy Polacy są otwarci na nowe technologie, które mogą pomóc rozwiązać strategiczne problemy naszego kraju?”
  4. Pytania

Akredytacje:

e-mail: media@digitalpoland.org