Newsletter

Nowe życie "Kubusia" - pasjonaci z Discovery Channel odnowili skarb z czasów powstania warszawskiego

02.09.2015, 18:28aktualizacja: 02.09.2015, 18:28

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

"Kubuś" fot.1
"Kubuś" fot.1
Warszawa, 2 września 2015: W środę na kampusie Uniwersytetu Warszawskiego odbyła się konferencja, którą można określić mianem historycznej. 2 września 1944 r. improwizowany pojazd pancerny "Kubuś" wziął udział w akcji odbicia terenów UW z rąk okupanta. W tym samym miejscu po 71 latach zaprezentowano efekt pracy mechaników z polskiej produkcji Discovery Channel. W jednym z odcinków programu "RetroReanimacja: Pojazdy Bojowe", pasjonaci motoryzacji przywrócili "Kubusiowi" dawną świetność. W konferencji udział wzięli Olgierd Dobrzyński, szef Discovery w Europie Środkowej, prof. Zbigniew Wawer, dyrektor Muzeum Wojska Polskiego oraz dr Robert Gawkowski z Uniwersytetu Warszawskiego.

"Rzadko zdarza się, aby zabytek klasy "0" poddawany był pracom renowacyjnym. Był to dla nas ogromny zaszczyt, ale też wyzwanie. Tym bardziej cieszę się, że już dzisiaj możemy zaprezentować Państwu - przedpremierowo - efekt pracy charyzmatycznych mechaników, którzy udowodnili, że na militarnych zabytkach z okresu II wojny światowej znają się równie dobrze, jak na klasyce europejskiej motoryzacji" - podkreślał Olgierd Dobrzyński.

Unikatowy pojazd został oficjalnie przekazany do Muzeum Wojska Polskiego, które opiekuje się nim na co dzień, a następnie odbył honorowy przejazd po kampusie UW.

Premiera programu "RetroReanimacja: Pojazdy Bojowe" z udziałem "Kubusia" odbędzie się 11 listopada na antenie Discovery Channel.

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji 02.09.2015, 18:28
Źródło informacji Discovery Networks
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ