Pobierz materiał i Publikuj za darmo
Uczestnicy Forum dyskutowali o znaczeniu produktów chemicznych dla codziennego życia, ale również o znaczeniu sektora chemicznego dla gospodarki. „Społeczeństwo nie zdaje sobie sprawy z tego, że bez produktów zakładów chemicznych nie mogłyby funkcjonować branże powiązane, a w efekcie - cała gospodarka. Chemia ma zbyt duży potencjał, żeby pełnić wobec innych sektorów wyłącznie funkcję służebną” - powiedział dr Wojciech Wardacki, przewodniczący Rady Polskiej Izby Przemysłu Chemicznego i prezes Zarządu Grupy Azoty S.A.
Forum Kampanii „Polska Chemia” to miejsce, w którym polski sektor chemiczny może pokazać administracji publicznej, a także społeczeństwu, jak ważną rolę przemysł chemiczny odgrywa w gospodarce i w codziennym życiu. Warto przypomnieć, że przedsiębiorstwa i instytucje polskiego przemysłu chemicznego zatrudniają w Polsce ok. 292 tys. pracowników, co czyni chemię trzecim największym pracodawcą w kraju [1]. Dodatkowo, wartość produkcji sprzedanej sektora chemicznego wynosi ponad 200 mld PLN rocznie, to jest ponad 16 proc. wartości produkcji sprzedanej przemysłu w Polsce. Przemysł chemiczny to też znaczny udział w PKB kraju i duża część polskiego eksportu, wynosząca w 2016 r. ponad 80 mld PLN. Dodatkowo, przemysł chemiczny dostarcza niezbędne do codziennego życia materiały i substancje, bez których nie mogłyby funkcjonować branże takie jak farmacja, budownictwo, czy motoryzacja.
II Forum Kampanii „Polska Chemia” podsumował Krystian Pater, członek Zarządu ds. Produkcji PKN Orlen S.A. „Chemia jest w awangardzie zmian legislacyjnych i rynkowych w Polsce, ponieważ jest lokomotywą innych sektorów naszej gospodarki” - mówił.
Kampania „Polska Chemia” to autorski projekt Polskiej Izby Przemysłu Chemicznego i jedyne tego typu przedsięwzięcie promujące tak istotny dla polskiej gospodarki sektor przemysłu. Głównym celem Kampanii „Polska Chemia” jest umocnienie wizerunku branży jako sektora dbającego o środowisko, promującego innowacyjność, tworzącego miejsca pracy, respektującego zasady zrównoważonego rozwoju i odpowiedzialnego społecznie.
Partnerem Strategicznym Kampanii „Polska Chemia” jest PKN Orlen S.A.
[1] Dane za 2016 r. łącznie w kategoriach „segment chemiczny” i „segment paliwowy”, [za]: „Raport. Przemysł chemiczny w Polsce - pozycja, wyzwania, perspektywy”, Polska Izba Przemysłu Chemicznego, EY, Warszawa 2017 r.
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 06.11.2017, 17:09 |
Źródło informacji | Polska Izba Przemysłu Chemicznego |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |