Newsletter

MIB: ogłoszono przetarg na budowę obwodnicy Łomży (komunikat)

28.03.2017, 18:34aktualizacja: 28.03.2017, 18:34

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

- MIB informuje:

- Na obwodnicę Łomży mieszkańcy czekali od kilkudziesięciu lat. Cieszę się, że dzisiejsza decyzja przybliża nas do jej realizacji – powiedział wiceminister infrastruktury i budownictwa Jerzy Szmit na konferencji poświęconej budowie obwodnicy miasta.

28 marca 2017 r. został uruchomiony przetarg na projekt i budowę obwodnicy Łomży w ciągu drogi ekspresowej S61. W konferencji zorganizowanej w Urzędzie Gminy Łomża wzięli również udział Generalny Dyrektor Dróg Krajowych i Autostrad Krzysztof Kondraciuk, wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski, prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski oraz wójt gminy Łomża Piotr Kłys.

20-km obwodnica Łomży to kolejny fragment międzynarodowej trasy Via Baltica, łączącej Polskę z krajami bałtyckimi.

Przetarg za przetargiem

W ubiegłym miesiącu GDDKiA ogłosiła przetargi na wykonanie 34,5 km drogi ekspresowej S61 od węzła „Kolno” do obwodnicy Stawisk i od obwodnicy Stawisk do Szczuczyna. Na finiszu są już przetargi na drugą nitkę obwodnicy Szczuczyna (6,5 km) i odcinek Suwałki – Budzisko (24,2 km).

Tym samym na Podlasiu wyłaniani są wykonawcy blisko 65 km drogi ekspresowej S61. Przygotowywane są jeszcze dwa przetargi na odcinki Ostrów Mazowiecka – „Śniadowo” i „Śniadowo” – „Łomża Południe”, które ostatecznie domkną podlaską i mazowiecką część S61.

Czas na obwodnicę

Skierowane do przetargu zostały odcinki S61 od węzła „Łomża Południe” do węzła „Łomża Zachód” (7,2 km) oraz od węzła „Łomża Zachód” do węzła „Kolno” (13 km). W ramach drugiego odcinka powstanie m.in. najdłuższy most w woj. podlaskim nad doliną Narwi (1200 m). Dzięki obwodnicy Łomży ruch tranzytowy ominie miasto od północy i zachodu.

Przy wyborze najkorzystniejszej oferty, oprócz kryterium ceny, stosowane będą także kryteria jakościowe: właściwości przeciwpoślizgowe nawierzchni, równość podłużna nawierzchni, personel wykonawcy, zagospodarowanie gruntu rodzimego i termin realizacji kontraktu.

Lata realizacji 2017-2021

GDDKiA jako inwestor wymaga, aby prace projektowe i roboty budowlane wraz z uzyskaniem decyzji o pozwoleniu na użytkowanie zostały ukończone w terminie nie dłuższym niż 37 miesięcy od daty zawarcia umowy.

Do czasu realizacji robót nie wlicza się okresów zimowych (tj. od 15 grudnia do 15 marca). Do czasu objętego projektowaniem wlicza się okresy zimowe (tj. od 15 grudnia do 15 marca).

Jednocześnie zamawiający ustalił minimalny termin realizacji, który wynosi 31 miesięcy od daty zawarcia umowy (wraz z uzyskaniem decyzji o pozwoleniu na użytkowanie).

Zamówienie jest przewidziane do współfinansowania ze środków pochodzących z Unii Europejskiej.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi odpowiedzialność za jego treść – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe.(PAP)

kom/ agzi/

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 28.03.2017, 18:34
Źródło informacji MIB
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ