Newsletter

Polityka i społeczeństwo

MSZ: spotkanie z liderami społeczności żydowskiej w Polsce (komunikat)

03.03.2015, 09:01aktualizacja: 03.03.2015, 09:01

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

- MSZ informuje:

Podsumowanie roku w relacjach polsko-żydowskich oraz perspektywy dalszej współpracy były głównymi tematami spotkania 2 marca w Warszawie podsekretarz stanu Katarzyny Kacperczyk z liderami polskiej społeczności żydowskiej.

Za najważniejsze wydarzenie minionego roku rozmówcy uznali otwarcie wystawy głównej w Muzeum Historii Żydów Polskich „Polin”, która w nowoczesny sposób pokazuje niemal tysiącletnią historię Żydów na ziemiach polskich. – Rola muzeum dla społeczności polsko-żydowskiej jest i będzie wyjątkowa – zwróciła uwagę wiceminister Kacperczyk. –Ma bowiem olbrzymi potencjał w kreowaniu pozytywnego wizerunku współczesnej Polski za granicą – dodała. Wśród tematów nie zabrakło też wydarzeń o charakterze rocznicowym. 27 stycznia przypadły obchody 70. rocznicy wyzwolenia niemieckiego nazistowskiego obozu Auschwitz-Birkenau, w których uczestniczyło ok. 300 byłych więźniów oraz ponad 40 oficjalnych delegacji państwowych. Wiceszefowa polskiej dyplomacji przypomniała, że w 2015 r. przypada również 25. rocznica wznowienia stosunków dyplomatycznych między Polską a Izraelem.

W spotkaniu w MSZ uczestniczyli naczelny rabin Michael Schudrich, przewodniczący Zarządu Związku Gmin Wyznaniowych Żydowskich Lesław Piszewski, przewodniczący największych gmin żydowskich w Polsce oraz liderzy instytucji kulturalnych i społecznych.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ azb/

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 03.03.2015, 09:01
Źródło informacji MSZ
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ