Newsletter

Zadania rządu i administracji publicznej w kolejnych etapach cyfryzacji Polski

24.02.2015, 16:32aktualizacja: 24.02.2015, 16:32

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Akademia IT 1
Akademia IT 1
Podsumowanie spotkania inaugurującego I edycję Akademii Zarządzania IT Administracji Publicznej.

20 lutego 2015 roku w Pałacu Sobańskich w Warszawie odbyło się spotkanie inaugurujące I edycję Akademii Zarządzania IT Administracji Publicznej. Zarówno prezentacje merytoryczne, jak i dyskusja panelowa, służyły wskazaniu priorytetów strategii informatyzacji administracji centralnej i publicznej. Dodatkowo miało na celu zapoznanie wszystkich zgromadzonych z rekomendowanymi działaniami dla tego obszaru, proponowanymi na podstawie najlepszych zagranicznych doświadczeń.

W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele sektora publicznego, którzy zgłosili chęć udziału w Akademii Zarządzania IT Administracji Publicznej, jak i goście specjalni, w tym Pan Roman Dmowski - Podsekretarz Stanu Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji. Część oficjalną inauguracji rozpoczął Pan Arkadiusz Lefanowicz - Przewodniczący Rady Fundacji IT Leader Club Polska i inicjator tego przedsięwzięcia, który odczytał specjalnie przygotowane na tę okazję przemówienie.

Spotkanie inaugurujące Akademię stało się również miejscem oficjalnego przedstawienia Przewodniczącego Rady Programowej Akademii, dr hab. Janusza Zawiła-Niedźwieckiego, prof. Politechniki Warszawskiej, który występując, podkreślił ogromną rolę niniejszej inicjatywy w trzech aspektach: informatyki - jako dyscypliny wiedzy dokonującej największej transformacji cywilizacyjnej w dziejach ludzkości, akademii - jako forum wymiany poglądów i kreowania nowych idei w gronie profesjonalistów, oraz administracji publicznej - jako sektora, który ma przede wszystkim służyć społeczeństwu obywatelskiemu.

Następnie głos zabrali przedstawiciele Społecznych Partnerów Merytorycznych Akademii - Adam Wojtkowski, Dyrektor Generalny polskiego oddziału EMC i Bartłomiej Ślawski - Dyrektor Generalny polskiego oddziału VMware, którzy swoją rolę udziału w projekcie Akademii widzą jako działanie pro publico bono i liczą na efektywny transfer wiedzy pomiędzy liderami informatyki sektora publicznego a przedstawicielami biznesu. Dodatkowo udział tych firm ma być okazją do przekazania pochodzących ze świata najlepszych praktyk w zarządzaniu IT, jak również niezbędnej wiedzy potrzebnej do transformacji cyfrowej w Polsce w duchu misji społecznej Fundacji IT Leader Club Polska.

Agenda spotkania obejmowała 4 prelekcje merytoryczne, których zwieńczeniem była debata dotycząca kierunków i działań kluczowych do realizacji strategii Programu Zintegrowanej Informatyzacji Państwa (PZIP) oraz Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa (PO PC).

Spotkanie inaugurujące I edycję Akademii Zarządzania IT Administracji Publicznej rzeczowo podsumował Minister Roman Dmowski z MAiC, który w spontanicznym wystąpieniu pogratulował inicjatywy organizatorom spotkania, jak również podkreślił kluczową rolę tego typu przedsięwzięć dla skutecznego transferu wiedzy. W swoim wystąpieniu podkreślał rolę podmiotów, które w sposób szczególny mogą przyczynić się do efektywnej transformacji cyfrowej polskiej administracji.

Pierwszy zjazd Akademii Zarządzania IT Administracji Publicznej odbędzie się 27 marca w Bibliotece Uniwersytetu Warszawskiego. Pełne podsumowanie inauguracji Akademii znajduje się w załączonym dokumencie oraz na stronie: www.akademiait.edu.pl.

KONTAKT:

Akademia Zarządzania IT Administracji Publicznej

Fundacja IT Leader Club Poland

Agnieszka Lefanowicz

Dyrektor Akademii

tel. kom. + 48 508 437 562

e-mail: agnieszka.lefanowicz@itleader.org.pl

www.akademiait.edu.pl

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji 24.02.2015, 16:32
Źródło informacji Fundacja IT Leader Club Polska
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ