Newsletter

Nauka i technologie

Dział Millipore firmy Merck przedstawia nowe wysokowydajne systemy oczyszczania wody, wyposażone w narzędzia zdalnej kontroli i monitorowania w czasie rzeczywistym przez całą dobę, 7 dni w tygodniu

27.01.2015, 13:01aktualizacja: 27.01.2015, 13:01

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

- Nowe systemy AFS® 40E / 80E / 120E i 150E spełniają potrzeby w zakresie czystości wody dla analizatorów klinicznych o wysokiej przepustowości; - Wyjątkowy system elektrodejonizacji (EDI) Unique Elix® oraz innowacyjne technologie E.R.A™ zapewniają niezmienną jakość wody przy niskich i w pełni przewidywalnych kosztach eksploatacyjnych; - Możliwość połączeń zdalnych zapewnia bezprecedensowy poziom obsługi, maksymalizując okres użyteczności analizatora.

DARMSTADT, Niemcy, 27 stycznia 2015 r. /PRNewswire/ - Merck Millipore, dział nauk przyrodniczych firmy Merck, przedstawił w dniu dzisiejszym najnowsze systemy oczyszczania wody AFS® 40E / 80E / 120E i 150E. Opracowano je w celu dostarczenia laboratoriom klinicznym oszczędnego i niezawodnego rozwiązania w zakresie oczyszczania wody w dziennych ilościach sięgających poziomu 3 000 litrów.

Systemy AFS® 40E / 80E / 120E i 150E opierają się na dwóch skutecznych technologiach zapewniania odpowiedniej jakości wody, spełniającej standardy opracowane przez Instytut ds. Standardów Klinicznych i Laboratoryjnych (ang. Clinical and Laboratory Standards Institute®; CLSI®) standardy dotyczące jakości wody używanej jako odczynniki w laboratoriach klinicznych (ang. Clinical Laboratory Reagent Water standards). Nowoczesna technologia elektrodejonizacji Elix® o potwierdzonej skuteczności zapewnia stałą jakość wody przy niskich i w pełni przewidywalnych kosztach eksploatacyjnych, natomiast wyjątkowa technologia E.R.A.™ (Evolutive Reject Adjustment) uwzględnia jakość wody zasilającej przy automatycznej optymalizacji poziomu odzysku wody, co pozwala na zmniejszenie kosztów zużycia.

"Na kierownikach laboratoriów biomedycznych spoczywa ciągła presja unikania okresów przestoju analizatorów klinicznych - zauważa John Sweeney, kierownik jednostki ds. rozwiązań laboratoryjnych Merck Millipore. - Woda jest najczęściej stosowanym płynnym odczynnikiem w analizatorach klinicznych. Dla laboratoriów badających tysiące próbek dziennie wybór systemu oczyszczania wody jest zatem kluczowy dla zapewnienia wysokiej jakości wody i niezakłóconego przebiegu prac. Opracowane przez nas systemy AFS® 40E / 80E / 120E i 150E łączą w sobie najnowsze technologie gwarantujące solidne i niezawodne funkcjonowanie. Naszym celem jest wspieranie laboratoriów biomedycznych w ich dążeniach do osiągnięcia wyższej wydajności. Do tego właśnie służą systemy AFS® E".

Systemy AFS® 40E / 80E / 120E i 150E oferują również użytkownikom wyjątkowe możliwości w zakresie zdalnej kontroli systemów oczyszczania wody oraz monitorowania w czasie rzeczywistym przez 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, reprezentując nową generację udoskonalonych usług. Te zaawansowane cechy systemu monitorowania, wraz z bezprecedensowym poziomem obsługi, dodatkowo przyczyniają się do maksymalnego wydłużenia okresu użytkowania systemu oczyszczania wody i analizatora.

Opisywane systemy zostały opracowane w celu umożliwienia szybkiej i dokładnej diagnostyki zdalnej oraz proaktywnej obsługi, pozwalającej na uniknięcie okresów przestoju. Instalację systemu poprzedza analiza wody zasilającej, przeprowadzana przez certyfikowanego inżyniera obsługi Millipore firmy Merck. Dzięki temu, za pomocą odpowiednio dopasowanego systemu serwisowania Watercare Pact użytkownicy będą mogli zapewnić możliwie najdłuższy okres użytkowy zakupionego systemu oczyszczania wody AFS® E.

Dzięki zastosowaniu nowego, dużego ekranu dotykowego, system umożliwia intuicyjną obsługę, wyświetlając użytkownikowi proste instrukcje krok po kroku odnośnie rutynowej konserwacji. Praca z systemem oczyszczania wody jeszcze nigdy nie była tak łatwa. Aby uzyskać większą elastyczność, dostęp do systemu jest możliwy również z innej lokalizacji przy pomocy komputera, tabletu, smartfona lub przeglądarki internetowej.

Nowy asortyment mobilnych i indywidualnie dopasowywanych systemów został opracowany w celu umożliwienia optymalnego wykorzystania powierzchni laboratoryjnej. Ciche i kompaktowe systemy montuje się na kółkach, dzięki czemu można je przemieszczać po całym obiekcie, w tym również poza laboratorium, w zależności od bieżących potrzeb.

Użytkownicy systemu AFS® E mogą wybierać spośród licznych opcji i akcesoriów, dostosowanych do specyficznych wymogów, obejmujących m.in. działający w trybie on-line monitor całkowitego węgla organicznego (ang. Total Organic Carbon; TOC), narzędzie odgazowujące oraz sanitarny zawór pobierczy.

Dodatkowe materiały:

Pobierz zdjęcie w wysokiej rozdzielczości

Dalsze informacje można znaleźć pod adresem: www.merckmillipore.com/AFSE-large.

Dział Millipore firmy Merck

Millipore stanowi dział nauk przyrodniczych firmy Merck, oferujący szeroką gamę innowacyjnych produktów chemicznych, usług i powiązań biznesowych, które gwarantują klientom osiąganie sukcesów w obszarze badań, rozwoju i wytwarzania biotechnologicznych i farmaceutycznych terapii leczniczych. Dzięki zaangażowaniu we współpracę w obszarze nowych rozwiązań naukowych i inżynieryjnych oraz zaliczeniu do grona jednego z trzech kluczowych inwestorów w badania i rozwój w branży narzędzi na potrzeby nauk przyrodniczych, dział Millipore firmy Merck pełni rolę strategicznego partnera klientów, przyczyniając się do rozszerzania perspektyw w dziedzinie nauk przyrodniczych. Posiadając siedzibę główną w Billerica (stan Massachusetts), dział ten zatrudnia ok. 10.000 pracowników, którzy realizują działania w 66 krajach, a jego przychody osiągnęły w 2013 r. 2,6 mld EUR. Na terenie Stanów Zjednoczonych i Kanady Merck Millipore prowadzi działalność pod nazwą EMD Millipore.

Dalsze informacje można znaleźć pod adresem: http://www.merckmillipore.com/.

Merck

Firma Merck jest liderem w branży usług zdrowotnych, nauk przyrodniczych oraz materiałów chemicznych, wytwarzającym nowoczesne i innowacyjne produkty najwyższej jakości. W skład firmy wchodzi sześć działów, tj. Merck Serono, Consumer Health, Allergopharma, Biosimilars, Merck Millipore i Performance Materials, których łączne przychody osiągnęły w 2013 r. kwotę 11,1 mld EUR. Około 39 tys. pracowników firmy zatrudnionych w 66 krajach działa na rzecz poprawy jakości życia pacjentów, wspiera swoich klientów w odnoszeniu sukcesów i stawianiu czoła globalnym wyzwaniom. Merck jest najstarszą firmą branży farmaceutycznej i chemicznej na świecie. Od roku 1668 nasza marka to synonim innowacyjności, sukcesu w biznesie i odpowiedzialnej przedsiębiorczości. Rodzina, która założyła spółkę, pozostaje większościowym udziałowcem w firmie po dziś dzień, posiadając ok. 70% udziałów. Merck z siedzibą w Darmstadt (Niemcy) posiada światowe prawa do nazwy i marki Merck. Jedynym wyjątkiem jest Kanada i Stany Zjednoczone, gdzie firma występuje pod nazwą EMD Serono, EMD Millipore i EMD Performance Materials.

Merck Millipore, znak M, AFS, i Elix stanowią zarejestrowane znaki towarowe, natomiast E.R.A. jest znakiem towarowym Merck KGaA. Wszystkie inne znaki towarowe są własnością ich odpowiednich posiadaczy.

Źródło: Merck Millipore

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 27.01.2015, 13:01
Źródło informacji PR Newswire
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ