Newsletter

LOT-em codziennie do Pekinu, już na dwa lotniska

17.01.2020, 17:49aktualizacja: 17.01.2020, 17:49

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

PAP/S. Leszczyński (1)
PAP/S. Leszczyński (1)
Od 15 stycznia samoloty LOT-u latają cztery razy w tygodniu do portu Pekin-Daxing [PKX]. Polski przewoźnik jednocześnie utrzyma obsługiwane od 2012 r. trzy cotygodniowe rejsy z Warszawy do Pekinu na lotnisko Capital [PEK]. W efekcie codzienne rejsy LOT-u do stolicy Państwa Środka pozwolą zaspokoić rosnące potrzeby na podróże lotnicze między naszymi krajami.

Chiny od lat cieszą się dużym zainteresowaniem podróżnych z Polski. Tylko w zeszłym roku ponad 200 tys. osób zdecydowało się na odwiedzenie Państwa Środka, z czego prawie połowa dotarła tam za pośrednictwem LOT-u. Władze polskiego przewoźnika już od dłuższego czasu były zainteresowane zwiększeniem liczby lotów do Pekinu. Na drodze stanęły jednak przeszkody - m.in. zbyt mała przepustowość portu lotniczego Pekin Capital i dostępność slotów.

„Imponująca inwestycja infrastrukturalna jaką jest lotnisko Pekin-Daxing otwiera nam możliwości rozwoju w jednej z największych i najprężniej rozwijających się gospodarek świata. To doskonała propozycja dla pasażerów podróżujących biznesowo i turystycznie między Europą Środkową i Wschodnią a Chinami” - mówi Rafał Milczarski, prezes Zarządu PLL LOT.

Jak podkreśla prezes Milczarski, LOT jest jedną z pierwszych linii lotniczych, która na lotnisko Pekin-Daxing oferuje cztery rejsy w tygodniu.

Statystyki zapełnienia samolotów LOT-u pokazują, że Pekin cieszy się praktycznie takim samym zainteresowaniem podróżnych latem (90 proc.), jak i zimą (86 proc.). Nie jest to więc destynacja wakacyjna, turystyczna, lecz także biznesowa. A teraz dzięki codziennemu połączeniu wypełnienie samolotów może jeszcze wzrosnąć.

„Chiny i Polska to wspaniałe rynki biznesowe, polscy i chińscy biznesmeni potrzebują codziennego połączenia. Jestem naprawdę szczęśliwy, że możemy latać na jedno z najnowocześniejszych lotnisk świata Pekin-Daxing” - dodaje Rafał Milczarski, prezes PLL LOT.

Władze LOT-u liczą również na to, że codzienne połączenie z Pekinem przyciągnie zagranicznych biznesmenów, pragnących dostać się do Chin z Europy Zachodniej. Chodzi np. o pasażerów z Francji, Austrii, Litwy czy Węgier, dla których Warszawa będzie wygodnym portem przesiadkowym w drodze do Azji.

Nowe połączenie obsługują jedne z najnowocześniejszych samolotów świata Boeingi 787 Dreamliner. Podróż do Pekinu-Daxing trwa około 9 godzin. LOT oferuje obsługę pokładową również po chińsku, menu we wszystkich klasach zawiera akcenty azjatyckie, a filmy w systemie rozrywki pokładowej mają chińskie napisy.

W uroczystym otwarciu nowego połączenia, które odbyło się wieczorem 15 stycznia 2020 roku na warszawskim Lotnisku Chopina, oprócz prezesa LOT-u udział wziął również wiceminister spraw zagranicznych Marcin Przydacz oraz ambasador Chin w Polsce, Liu Guangyuan.

Połączenie LOT-u do Pekinu-Daxing jest dziewiątym w azjatyckiej ofercie polskiego przewoźnika. Polskie Linie Lotnicze LOT mają już w ofercie 20 połączeń dalekodystansowych. Polski przewoźnik oferuje dziś rejsy z Warszawy: do Nowego Jorku [JFK/EWR], Chicago, Los Angeles, Miami, San Francisco (SFO od 5.08.2020 r.), Waszyngtonu (IAD od 2.06.2020 r.), Toronto, Tokio, Seulu, Pekinu [PEK/PKX], Singapuru, Delhi oraz do Kolombo. Ponadto z Krakowa do Chicago i Nowego Jorku (JFK od 3.05.2020 r.), z Rzeszowa do Nowego Jorku [EWR] oraz z Budapesztu do Nowego Jorku [JFK] i Seulu.

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
embeduj wideo
POBIERZ WIDEO
Wideo do bezpłatnego wykorzystania w całości (bez prawa do edycji lub wykorzystania fragmentów)
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji 17.01.2020, 17:49
Źródło informacji Centrum Prasowe PAP
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ