Newsletter

Siła prawa czy prawo siły - transmisja 19 września o godzinie 19:00 na żywo z Wiednia z udziałem m.in. Marietje Schaake i Thomasa Lohningera

12.09.2019, 14:26aktualizacja: 12.09.2019, 14:26

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Marietje Schaake - do lipca br. posłanka do Parlamentu Europejskiego - została w ostatnim czasie dyrektorem ds. polityki międzynarodowej Centrum Cyberpolityki oraz wykładowcą polityki międzynarodowej w Instytucie Sztucznej Inteligencji Zorientowanej na Człowieka na Uniwersytecie Stanforda.

W dniu 19 września wystąpi ona w wiedeńskim Muzeum Sztuki Użytkowej (MAK) z prelekcją wprowadzającą, po której nastąpi dyskusja. Pionierka w zakresie unormowania kwestii nowych technologii poruszy następujące zagadnienia:

- Co można zrobić, aby Unia Europejska stała się globalną potęgą w zakresie zarządzania technologiami?

- Dlaczego normy i standardy staną się panaceum dla unijnej przyszłości w świecie?

- Jak możemy zadbać, aby prawa podstawowe i prawa człowieka były przestrzegane w branży cyfrowej oraz aby sztuczna inteligencja przyczyniała się do dalszego rozwoju demokracji?

Wydarzenie będzie prowadzone w języku angielskim i będzie można je oglądać podczas transmisji na żywo: https://erstestiftung.streaming.at/20190919.

Program:

19:00 Powitanie z oprawą artystyczną autorstwa Ruperta Hubera (pianino),

19:45 Prelekcja Marietje Schaake,

20:30 Dyskusja na scenie z udziałem:

- Lucy Bernholz - starszego pracownika naukowego Centrum ds. Filantropii i Społeczeństwa Obywatelskiego przy Uniwersytecie Stanforda,

- Joanny Goodey - kierownika Wydziału ds. Wolności i Sprawiedliwości unijnej Agencji Praw Podstawowych w Wiedniu,

- Krzysztofa Izdebskiego - dyrektora ds. polityki Fundacji ePaństwo z Warszawy,

- Thomasa Lohningera - dyrektora zarządzającego stowarzyszenia epicenter.works z Wiednia.

Przewodnicząca: Verena Ringler - opiekun serii rozmów „Tipping Point Talks".

Organizowane jako „Rozmowa Tipping Point Talk nr 3: MOŻLIWOŚCI”, wydarzenie wpisuje się w serię dyskusji „2019 Tipping Point Talks” organizowanych przez fundację ERSTE Foundation. Dotychczas w dyskusjach udział wzięli m.in. Francis Fukuyama i Timothy Snyder. W założeniu rozmowy organizowane przez fundację ERSTE Foundation mają wpisywać się w tegoroczne obchody 200-lecia istnienia w Austrii Erste Bank i Sparkassen. Opiekunem serii jest Verena Ringler.

ERSTE Foundation:

Jako główny udziałowiec grupy Erste Group, fundacja ERSTE Foundation dba o niezależną przyszłość jednego z największych dostawców usług finansowych w Europie Środkowej, Wschodniej i Południowo-Wschodniej. Będąc jednostką austriackiego banku oszczędnościowego, fundacja działa na rzecz wspólnego dobra, inwestując część swojej dywidendy na obszarze, na którym grupa Erste Group prowadzi swoją działalność. Fundacja wzmacnia społeczeństwo obywatelskie, inwestuje w innowacje społeczne i promuje współczesną kulturę w Europie.

www.erstestiftung.org

www.mak.at

KONTAKT:

W sprawie Tipping Point Talks

Thomas Goiser

tel. +43 664 2410268

e-mail: thomas@goiser.at

W sprawie ERSTE Foundation

Maribel Königer

tel. +43 664 8385341

e-mail: maribel.koeniger@erstestiftung.org

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 12.09.2019, 14:26
Źródło informacji APA-OTS
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ