Newsletter

MC: zaczynamy wielkie odliczanie – 100 dni do CodeWeek 2019! (komunikat)

27.06.2019, 13:24aktualizacja: 27.06.2019, 13:24

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

- MC informuje:

Ależ ten czas leci! Jeszcze nie nacieszyliśmy się ubiegłorocznym sukcesem, a już zacieramy ręce na myśl o kolejnym. 100 dni – dokładnie za tyle startuje tegoroczna edycja Europejskiego Tygodnia Kodowania. Ruszamy z przygotowaniami.

Zapamiętajcie tę datę, wpiszcie ją do kalendarza – 5-20 października 2019 r. To termin tegorocznego CodeWeek. Tak, dobrze liczycie – także w tym roku Europejski Tydzień Kodowania trwa… dwa tygodnie.

Zakasujemy rękawy

CodeWeek to społeczna inicjatywa, w ramach której europejskie państwa „ścigają się” w liczbie zorganizowanych wydarzeń związanych z programowaniem. Akcja organizowana jest na terenie całej Europy i dedykowana wszystkim, którzy chcą rozpocząć lub kontynuować przygodę z programowaniem. To świetna okazja, by zacząć zabawę z grami logicznymi, prostą grafiką komputerową, czy robotyką. Idea jest prosta – każdy kto chce się włączyć, może zorganizować własne wydarzenie i zgłosić je tutaj:www.events.codeweek.eu

Apetyt rośnie w miarę jedzenia. Też tak mamy. Ubiegłoroczna edycja CodeWeek była rekordowa. W całej Polsce zorganizowano 5284 wydarzenia, a to znaczy że rozpoczynały się częściej niż co cztery minuty. Tak dobrego wyniku nie udało nam się osiągnąć nigdy wcześniej. Programowały duże miasta i małe miejscowości. Przedszkolaki i studenci informatyki.

Nie spoczywamy na laurach! W tym roku mamy apetyt na jeszcze więcej. Bez Was się nie uda, dlatego – dołączcie do nas.

Nic bez Was

Ministerstwo Cyfryzacji od lat wspiera tę inicjatywę, ale potrzebujemy też Waszego wsparcia. Może w tym roku (wreszcie) uda nam się prześcignąć Włochów…?– Doceniamy każde zgłoszenie. Jak co roku do udziału w CodeWeek zachęcamy przede wszystkich tych, którzy nie mieli do tej pory do czynienia z programowaniem. To świetny moment, by się przekonać, że to nie jest czarna magia – mówi minister cyfryzacji Marek Zagórski. – Czekamy na zgłoszenia lekcji informatyki, spotkań w klubach seniora, Kołach Gospodyń Wiejskich, przedszkolach i na uczelniach wyższych. Poprzednie lata pokazały nam, że potraficie się Państwo świetnie zorganizować i co ważniejsze – świetnie przy tym bawić – dodaje szef Ministerstwa Cyfryzacji.

Kto może zorganizować takie wydarzenie? Każdy! Ty, Twoi znajomi, nauczyciele, samorządowcy, pasjonaci komputerów i książkowe mole, wielbiciele nowych technologii i ci, którzy są z nimi na bakier. Wszyscy. Jak ma wyglądać takie wydarzenie? Zasada jest tylko jedna: spotykamy się, aby bawić się programowaniem. Jako wydarzenie możesz zgłosić lekcje informatyki, warsztaty z robotami, spotkanie ze znajomymi, podczas którego będziesz rozwiązywał zagadki logiczne z przyjaciółmi czy dyskutował o nowych technologiach. Liczą się zapał i dobre chęci.

Krok po kroku

Mimo, że Europejski Tydzień Kodowania rusza na początku października – swoje wydarzenia możesz zgłaszać już dziś.

Jeśli nie wiesz od czego zacząć, zajrzyj na http://koduj.gov.pl/wlacz-sie/ Znajdziesz tam wszystkie pomocne informacje.

Najważniejsze, aby zarejestrować swoją inicjatywę na www.events.codeweek.eu To bardzo ważne. Tylko zarejestrowane wydarzenia biorą udział w europejskim wyścigu o zwycięstwo. Kiedy to zrobisz, Twoja inicjatywa pojawi się na mapie CodeWeek i w rankingu europejskich wydarzeń.

Czyli co? Działamy!

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi odpowiedzialność za jego treść – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe.(PAP)

kom/ emi/

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 27.06.2019, 13:24
Źródło informacji MC
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ

Pozostałe z kategorii