Newsletter

MC: "Cyfrowa majówka” za nami – co dalej? (komunikat)

20.05.2019, 21:03aktualizacja: 20.05.2019, 21:03

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

- MC informuje:

9 dni, ponad 140 inicjatyw na terenie całej Polski – to najkrótsze podsumowanie naszego konkursu "Cyfrowa majówka". Co teraz? Czas wyłonić zwycięzców. Aby to zrobić, potrzebujemy Waszych relacji.

"Jesteśmy pod wrażeniem, jak wiele osób, często przy mało sprzyjającej pogodzie, włączyło się w naszą inicjatywę. Przede wszystkim – bardzo za to dziękujemy, gratulujemy zaangażowania i pomysłowości" – mówi minister cyfryzacji Marek Zagórski. "Mam nadzieję, że dzięki tej inicjatywie kolejne osoby dowiedziały się o tym, o czym przekonujemy od miesięcy, że cyfryzacja to frajda" – dodaje.

Tanecznym krokiem

W "Cyfrowej majówce" chodziło o to, aby możliwie najwięcej osób dowiedziało się (a może i nawet nauczyło), co nam dają cyfrowe technologie i dlaczego warto z nich korzystać. Do naszego konkursu mogli się zgłosić wszyscy: szkoły, gminy, ale i pojedyncze, prywatne osoby. Wystarczyło, by zorganizowali wydarzenie, np. piknik, pogadankę, warsztaty, turniej gier, koncert, przedstawienie lub potańcówkę. Ważne, aby w trakcie spotkania – niezależnie od tego jaki miało charakter – porozmawiali też o nowoczesnych technologiach, jak z nich korzystać i dlaczego warto? Chętnych nie brakowało.

W ciągu 9 dni wpłynęły do nas 142 zgłoszenia z całej Polski. Mieszkańcy, którego regionu okazali się najaktywniejsi? Mazowsze, Pomorze i Śląsk – to czołówka! Nie oznacza to, że w innych województwach nic się nie działo. Wręcz przeciwnie!

Najbardziej popularnym motywem inicjatyw było programowanie. Kolejne miejsca zajęły tematy bezpieczeństwa w sieci i promocji codziennego korzystania z Internetu. Jednak chyba najbardziej nas cieszy, że zdarzyli się i tacy śmiałkowie, którym nie straszne są e-usługi! Ten obszar konkursu znalazł wielu swoich amatorów. Najważniejsze – wszyscy mają równe szanse, by zdobyć nasze nagrody.

Co dalej?

Wydarzenia zrealizowane, zgłoszenia przesłane – co teraz? Czas opowiedzieć nam o inicjatywach – co ciekawego udało Wam się zrobić, ile różnorodnych grup zaangażowaliście, ile zdjęć i artykułów opublikowaliście i ile obszarów konkursowych objęliście swoimi wydarzeniami. To konieczne – złożenie sprawozdania jest warunkiem udziału w konkursie – ale proste. Najważniejsza informacja: macie na to czas do 26 maja do godz. 23:59. Nie czekamy na listy czy obszerne raporty, czekamy tylko na zgłoszenie elektroniczne. Aby ułatwić Wam cały proces, przygotowaliśmy specjalny, prosty FORMULARZ. Bardzo nam zależy na zobaczeniu, jak wyglądały Wasze inicjatywy. Przesyłajcie nam linki do zdjęć – w formularzu sprawozdania znajdziecie dedykowane im pole.

W razie wątpliwości zachęcamy do kontaktu. Piszcie na programowanie@mc.gov.pl

A jest o co walczyć. Przypomnijmy: mamy aż 25 nagród! Wśród nich profesjonalne, kilkugodzinne warsztaty programowania, roboty edukacyjne, gry i gadżety. Zwycięzców wyłonimy najpóźniej do 10 czerwca 2019 r. Wyniki konkursu zostaną opublikowane na www.koduj.gov.pl. Działajcie!

O projekcie

Projekt "Kampanie edukacyjno-informacyjne na rzecz upowszechniania korzyści z wykorzystywania technologii cyfrowych" realizowany jest przez Ministerstwo Cyfryzacji we współpracy z Państwowym Instytutem Badawczym NASK. Kampanie mają na celu promowanie wykorzystywania technologii w codziennym życiu przez osoby w różnym wieku, przełamywanie barier z tym związanych oraz wzrost cyfrowych kompetencji społeczeństwa. Projekt obejmuje cztery obszary: jakość życia, e-usługi publiczne, bezpieczeństwo w sieci i programowanie.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Załączniki do komunikatów są dostępne za pośrednictwem nowej Platformy Serwisowej PAP: serwis.pap.com.pl Nadawca komunikatu ponosi odpowiedzialność za jego treść – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe. (PAP)

kom/ emi/ mam/

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 20.05.2019, 21:03
Źródło informacji MC
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ