Newsletter

Enerkem angażuje się w działania ukierunkowane na oczyszczanie oceanów z odpadów plastikowych

20.09.2018, 14:51aktualizacja: 20.09.2018, 14:51

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Spółka zajmująca się przetwarzaniem odpadów w biopaliwa deklaruje pomoc w przyspieszeniu działań mających na celu zapobieganie zmianom klimatycznym i zatwierdza dokument Ocean Plastics Charter podczas spotkania grupy G7 na szczeblu ministerialnym poświęconego środowisku, energii i oceanom.

MONTREAL, 20 września 2018/PRNewswire/ - Spółka Enerkem Inc. (http://www.enerkem.com), światowy lider w sektorze przetwarzania odpadów w biopaliwa oraz producent wyrobów chemicznych, ogłosiła dzisiaj podczas spotkania grupy G7 na szczeblu ministerialnym poświęconego środowisku, energii i oceanom, które odbyło się w mieście Halifax w kanadyjskiej prowincji Nowa Szkocja, że będzie poszukiwać sposobności do podjęcia działań ukierunkowanych na usuwanie odpadów z tworzyw sztucznych unoszących się na wodach mórz i oceanów.

Po pomyślnym uruchomieniu pierwszego na świecie komercyjnego zakładu przetwarzającego śmieci w biopaliwo w Edmonton w prowincji Alberta, zajmującego się przeróbką zmieszanych odpadów komunalnych i nierecyklingowalnego plastiku na paliwa i środki chemiczne, Enerkem próbuje teraz zaprzęgnąć swoją fachową wiedzę z zakresu technologii recyklingu węgla, przyłączając się do działań na rzecz rozwiązania nieprzerwanie rosnących problemów związanych z dryfującymi po oceanie odpadami z tworzyw sztucznych.

Spółka zaangażowała się w rozmowy z Fundacją Dziedzictwa Oceanicznego (The Ocean Legacy Foundation) - kanadyjską organizacją non-profit przeprowadzającą cykliczne wyprawy mające na celu sprzątanie wybrzeży, które pomogą zbadać, w jaki sposób można zaprzęgnąć przełomową technologię opracowaną przez Enerkem do wyciągania zanieczyszczonego plastiku z wód oceanicznych i wykorzystania go w produkcji niskowęglowych paliw stosowanych w transporcie oraz chemikaliów.

„Nasza nowatorska technologia przetwarzania odpadów w biopaliwa już teraz stanowi odpowiedź na kwestie odpadów miejskich, w tym tworzyw sztucznych. Dzięki tej innowacyjnej współpracy przyglądamy się konkretnym lokalnym inicjatywom, by przekształcić plastikowe odpady zanieczyszczające oceany w wartościowe produkty” - wyjaśniła Marie-Hélene Labrie, starszy wiceprezes zarządu Enerkem ds. rządowych i komunikacji.

Według Światowego Forum Ekonomicznego ok. 150 milionów ton plastiku unosi się na wodach oceanów, a ilość ta zwiększa się o 8 milionów ton rocznie. Pomimo wysiłków podejmowanych przez rządy, władze miast i społeczności lokalne na rzecz zmniejszenia ilości odpadów z tworzyw sztucznych i ich utylizacji, przewiduje się, że w ciągu najbliższej dekady ilość plastiku zaśmiecającego morza na całym świecie zwiększy się trzykrotnie.

W ramach tematu „Współpraca na rzecz zapobiegania zmianom klimatycznym, czystych oceanów i czystej energii” spotkanie grupy G7 na szczeblu ministerialnym podkreśla znaczenie sposobów wspierania i angażowania się w działania mające na celu stawianie czoła zmianom klimatycznym, poprawę czystości wód we wszystkich oceanach oraz zmianę sposobów, w jakie wytwarzamy, transportujemy i zużywamy energię.

Zmierzenie się z zanieczyszczeniem wód morskich odpadami, w tym również odpadami z tworzyw sztucznych, było jednym z najważniejszych rezultatów podkreślanych podczas szczytu przywódców grupy G7, który odbył się w czerwcu br. w Charlevoix w prowincji Quebec. Podczas szczytu Kanada, Francja, Wielka Brytania, Niemcy, Włochy i Unia Europejska podpisały deklarację zatytułowaną „Oceans Plastics Charter”. Enerkem włączy się w realizację tej inicjatywy ukierunkowanej na zwiększenie efektywności wykorzystywania zasobów i bardziej zrównoważone podejście do gospodarowania odpadami z tworzyw sztucznych, w tym na zwiększenie efektywności gospodarowania plastikiem jako zasobem.

Enerkem

Enerkem jest producentem biopaliw i odnawialnych chemikaliów z odpadów. Ta opatentowana przez spółkę przełomowa technologia przekształca nienadające się do odzysku lub kompostowania stałe odpady komunalne w metanol, etanol i inne szeroko stosowane półprodukty chemiczne. Oprócz siedziby w Montrealu Enerkem posiada duży zakład produkcyjny w prowincji Alberta oraz centrum innowacji w prowincji Quebec. Obiekty należące do Enerkem powstają z systemów prefabrykatów, w oparciu o modułową infrastrukturę produkcyjną spółki, która może być z powodzeniem wykorzystywana na całym świecie. Technologia Enerkem stanowi przykład tego, jak właściwa gospodarka obiegowa może przyczyniać się do dywersyfikacji koszyka energetycznego i ekologizacji produktów codziennego użytku, zapewniając jednocześnie inteligentną, bezpieczną dla środowiska alternatywę dla składowania i spalania odpadów.

http://www.enerkem.com

Źródło: Enerkem Inc.

KONTAKT:

Pierre Boisseau

Senior Director Communications and Marketing

Enerkem inc.

tel. +1-514-375-7800

e-mail: pboisseau@enerkem.com

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 20.09.2018, 14:51
Źródło informacji PR Newswire
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ