Newsletter

Strategiczna inwestycja Venus Medtech w firmę Keystone Heart pogłębia zaawansowanie techniczne na rynku urządzeń przeciwzatorowych

24.05.2018, 12:55aktualizacja: 24.05.2018, 12:55

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

HANGZHOU, Chiny, 23 maja 2018 r. /PRNewswire/ - Chińskie przedsiębiorstwo Venus Medtech (Hangzhou) Inc. ogłosiło podpisanie umowy o inwestycji strategicznej i autoryzacji z firmą Keystone Heart. Zgodnie z umową firma Venus Medtech otrzyma prawa na wyłączność do opracowania, produkcji i sprzedaży trzeciej generacji urządzenia TriGUARD 3™ i kolejnej generacji urządzeń przeciwzatorowych w Chinach i na innych dużych rynkach azjatyckich. W marcu 2017 r. firma Venus Medtech ogłosiła podpisanie umowy o współpracy w ramach promocji systemu TAVR VenusA-Valve w połączeniu z pierwszą generacją urządzenia zapobiegającego powstawaniu zatorów w mózgu firmy Keystone Heart TriGuard™ w Chinach i na innych rynkach azjatyckich. Nowa umowa jest dowodem na to, że firma Venus Medtech dalej pogłębia zaawansowanie techniczne na rynku urządzeń przeciwzatorowych i wzmacnia współpracę strategiczną z firmą Keystone Heart.

W lutym 2017 r. stowarzyszenie badań neurochirurgicznych NeuroARC wydało oficjalne wskazówki pozwalające na ustanowienie ustandaryzowanych, neurologicznych punktów końcowych w naczyniowych badaniach klinicznych. Wytyczne zostały opublikowane w czasopismach naukowych „Journal of the American Cardiology" i „European Heart Journal". Dokument podkreśla, że rosnąca liczba dowodów wskazuje na recesywne uszkodzenia mózgu u pacjentów otrzymujących leczenie TAVR (przezcewnikową wymianę zastawki aorty) i przechodzących innego typu zabiegi układu naczyniowego. Kwestia ta stała się coraz istotniejsza w ciągu ostatnich 5 lat. Aż 13 badań klinicznych przeprowadzonych w USA i Europie potwierdziło, że u około 80% pacjentów pojawiają się nowe uszkodzenia mózgu po zabiegu TAVR. Badanie NeuroTAVR wykazało, że 94% u pacjentów wystąpiły nowe uszkodzenia mózgu po zastosowaniu TAVR, a 22,6% pacjentów nabyło nowe uszkodzenia nerwów po zabiegu. Aż 41% pacjentów cierpiało ze względu na uszkodzenia nerwowo-kognitywne w ciągu 30 dni po zabiegu.

„Venus Medtech nie opracowuje tylko zastawek przezcewnikowych. Zajmujemy się całą procedurą TAVR i powiązanymi komplikacjami i całością jakości życia pacjentów. Współpraca z Keystone Heart sprawi, że Venus Medtech będzie jedynym dostawcą całościowego zabiegu obejmującego ochronę przeciwzatorową w mózgu, balony i zastawki w całej branży TAVR. Dalsza współpraca potwierdza naszą determinację, jeżeli chodzi o zapewnienie kompleksowego rozwiązania i potwierdza nasze zaangażowanie w zastosowanie innowacyjnych technologii” - skomentował Eric Zi, współzałożyciel i główny dyrektor wykonawczy firmy Venus Medtech.

„Zacieśnienie współpracy z wiodącym, chińskim producentem zastawek serca oznacza, że pacjenci w tym ważnym rejonie geograficznym będą mieli zapewniony dostęp do innowacyjnych i przyszłych generacji technologii zapobiegania powstawaniu zakrzepów w mózgu od firmy Keystone Heart” - skomentował Chris Richardson, prezes i główny dyrektor wykonawczy firmy Keystone Heart, LTD.

Przezcewnikowe wszczepienie zastawki aortalnej (TAVR) to minimalnie inwazyjna procedura przeprowadzana w celu naprawy uszkodzonej zastawki aortalnej. Wraz z coraz częstszym występowaniem degeneracji zastawek u osób starszych zwapnienie zastawki aortalnej stało się częstą przypadłością sercową wśród tej grupy pacjentów. Osoby starsze często cierpią na objawy choroby i mają problemy z powrotem do zdrowia po zabiegu, a występuje wśród nich wysoki współczynnik zgonów. U pacjentów w wyższej i średniej grupie ryzyka lub przy wystąpieniu przeciwskazań zabieg TAVR może być dobrym sposobem leczenia, który wyróżnia się wyraźnymi korzyściami i minimalnymi komplikacjami oraz szybkim powrotem do zdrowia. W przeciwieństwie do tradycyjnych zabiegów na otwartym sercu wiążących się z koniecznością zastosowania krążenia pozaustrojowego zabieg TAVR daje pacjentom szansę na nowe życie.

Chiny są wschodzącym rynkiem, jeżeli chodzi o zapotrzebowanie na procedurę TAVR. Urządzenie VenusA-Valve, niezależnie opracowane i zbadane przez firmę Venus Medtech zdobyło aprobatę urzędu CFDA w kwietniu 2017 r. i stało się pierwszym w historii implantem zastawki aortalnej przezcewnikowej zatwierdzonej do użytku w Chinach. Eksperci szacują, że do roku 2020 zostanie przeprowadzonych ponad 10 000 zabiegów TAVR. Natomiast wielkość rynku będzie wzrastać o 30 do 50% w skali roku.

Venus Medtech (Hangzhou) Inc.

Założona w 2009 roku firma Venus Medtech z siedzibą w Hangzhou pracuje nad rozwojem technologicznym i komercyjnym zastosowaniem minimalnie inwazyjnych rozwiązań w leczeniu chorób zastawek serca. Firma Venus Medtech jest w pełni oddana badaniom i rozwojowi. Już dwukrotnie firma jako pierwsza zaprezentowała modele nowych systemów zastawek: uprzednio załadowany przezcewnikowy system zastawek i samodzielnie powiększający się system przezcewnikowych zastawek płucnych. Firma przeprowadziła szereg nowoczesnych badań i eksperymentów, jest pionierem badań klinicznych na polu zastawek przezcewnikowych, implantów i testów chińskich zastawek serca w Europie oraz założyła instytut zastawek serca w Chinach. Więcej informacji można znaleźć na stronie http://www.venusmedtech.com/.

Keystone Heart

Firma Keystone Heart Ltd. jest przedsiębiorstwem zajmującym się opracowywaniem i produkcją urządzeń zapobiegającym powstawaniu zatorów w mózgu, których celem jest zmniejszenie ryzyka wystąpienia udaru, degeneracji neurokognitywnej i demencji wywołanych przez uszkodzenie mózgu związane z zabiegami dotyczącymi układu krążenia. Z siedziby w Izraelu firma Keystone Heart dąży do ulepszania opieki nad pacjentami przez innowacyjne rozwiązania technologiczne i badania kliniczne. Dodatkowe informacje można znaleźć na stronie www.keystoneheart.com.

Źródło: Venus Medtech (Hangzhou) Inc.

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 24.05.2018, 12:55
Źródło informacji PR Newswire
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ