Newsletter

Nowy patent udzielony spółce Solidia Technologies na beton utwardzany dwutlenkiem węgla

22.01.2018, 12:41aktualizacja: 22.01.2018, 12:41

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

PISCATAWAY, N.J. (BUSINESS WIRE) - Urząd Patentów i Znaków Towarowych USA udzielił patentu na strukturę betonu Solidia Concrete™ utwardzanego dwutlenkiem węgla, poprawiającą właściwości użytkowe i wytrzymałość materiałów dostępnych na globalnym rynku materiałów budowlanych. Solidia Technologies® ma wyłączne prawo do udzielania licencji na patent, którego właścicielem jest Rutgers University, gdzie wynaleziono tę generację materiałów.

Niniejsza informacja prasowa zawiera materiały multimedialne. Pełna wersja informacji znajduje się na stronie: http://www.businesswire.com/news/home/20180119005608/en/

Patent USA nr 9 868 667 „Komponent wiążący, matryca wiążąca i materiał kompozytowy zawierający komponent wiążący, oraz technologia produkcji” obejmuje skład betonu niebędącego betonem hydraulicznym.

„Wiązania powstałe na skutek hydratacji w konwencjonalnym betonie mogą narazić wytrzymałość i trwałość materiału” - wyjaśnia dyrektor ds. technologii w spółce Solidia, dr Nicholas DeCristofaro. W przypadku betonu utwardzanego dwutlenkiem węgla, komponenty wiążące na bazie krzemionki i węglanu wapniowego umożliwiają pozyskanie szerokiego zakresu atrakcyjnych właściwości, włącznie z wytrzymałością mechaniczną i odpornością na ujemne temperatury i na siarczany.

Solidia wnosi swój wkład w realizację celu ograniczenia emisji dwutlenku węgla przez przemysł cementowy, odpowiedzialny za 3-5% globalnej emisji CO2. Proces stworzony przez Solidię rozpoczyna się od energooszczędnego zrównoważonego cementu, następnie utwardzania betonu dwutlenkiem węgla, pomniejszając ślad węglowy cementu i betonu o 70%, i odzyskując od 60% do 80% wody wykorzystywanej przy ich produkcji. Przy wykorzystaniu tych samych surowców i sprzętu, co w produkcji tradycyjnych typów betonu, wytworzone produkty charakteryzują się lepszymi właściwościami użytkowymi, przy czym koszty produkcji są niższe, a utwardzenie betonu trwa krócej niż 24 godziny.

„Nasz beton nowej generacji zapewnia przewagę konkurencyjną globalnemu rynkowi betonu wartemu 1 bilion USD, i rynkowi cementowemu wartemu 300 miliardów USD, poprawiając rentowność i trwałość branży, która tego potrzebuje” - powiedział prezes i dyrektor naczelny spółki Solidia, Tom Schuler.

Produkt znajduje się obecnie w fazie komercjalizacji dla zastosowań na większą i mniejszą skalę, przy czym prace początkowe były ukierunkowane na zastosowanie w produkcji niezbrojonych prefabrykatów, włącznie z kostką brukową i płytami chodnikowymi. Solidia obecnie prowadzi prace nad opracowaniem dla zastosowania betonu zbrojonego, włącznie z gazobetonem, podkładami kolejowymi, płytami architektonicznymi i płytami wielokanałowymi.

Spółka Solidia złożyła ponad 200 wniosków o udzielenie patentów na całym świecie, z czego udzielono już 32 patenty, a datę udzielenia kolejnych 14 już ustalono. Inwestorami spółki są Kleiner Perkins Caufield & ByersBright CapitalBASFBPLafargeHolcimTotal Energy VenturesAir LiquideOGCI Climate InvestmentsBill Joy i inni inwestorzy prywatni.

Informacje na temat Solidia Technologies znajdują się na stronie solidiatech.com, na LinkedInYouTube i serwisie Twitter: @SolidiaCO2.

Wersja źródłowa dostępna na stronie businesswire.com: http://www.businesswire.com/news/home/20180119005608/en/

Źródło: Solidia Technologies

KONTAKT:

YUI+Company, Inc.

Ellen Yui

tel. 301-270-8571

e-mail: ellenyui@yuico.com

Oficjalną, obowiązującą wersję niniejszego zawiadomienia stanowi tekst oryginalny sporządzony w języku źródłowym. Tekst tłumaczenia służy wyłącznie celom orientacyjnym, został sporządzony wyłącznie dla celów ułatwienia zrozumienia zawiadomienia i należy interpretować go w odniesieniu do tekstu źródłowego, który jest jedyną wersją mającą skutki prawne

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 22.01.2018, 12:41
Źródło informacji Business Wire
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ