Newsletter

LONGi Solar bije nowy światowy rekord wydajności ogniw PERC

23.10.2017, 17:21aktualizacja: 23.10.2017, 17:21

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

PEKIN, 23 października 2017 r. /PRNewswire/ - Firma LONGi Green Energy Technology Co., Ltd. ogłosiła dzisiaj pozyskanie certyfikatu konwersji fotowoltaicznej na poziomie 22,71%. Certyfikat wydany przez laboratorium Fraunhofer ISE CalLab w Niemczech dotyczy monokrystalicznego ogniwa PERC firmy i stanowi rekordowy wynik w przypadku tego typu ogniw na świecie.

Zajmująca pozycję lidera w branży produkcji wysoko wydajnych produktów monokrystalicznych firma LONGi od zawsze przykłada wielką wagę do ulepszania rozwiązań monokrystalicznych. Od chwili założenia przedsiębiorstwa w roku 2001 firma buduje i wykorzystuje własne możliwości badań i rozwoju. Firma LONGi nadal przewodzi w branży w zakresie postępów naukowych i innowacji technologicznych, co widać w postępach firmy w zakresie wydajności konwersyjnej ogniw PERC przedstawionych poniżej:

- W kwietniu 2017 r. seria pilotażowych ogniw 100MW firmy LONGi Solar osiągnęła maksymalną wydajność na poziomie 22,17% w produkcji masowej (certyfikat CPVT),

- Pod koniec sierpnia firmie LONGi Solar udało się podnieść wynik do poziomu 22,43%.

Niedawny przełom w zakresie wydajności konwersji jest największym jak dotychczas osiągnięciem badawczym firmy LONGi. Osiągnięcie to potwierdza także uzyskanie przez to chińskie przedsiębiorstwo statusu wiodącego producenta rozwiązań fotowoltaicznych.

W 2015 roku projekt Top Runner w Chinach umożliwił użytkownikom zapoznanie się z monokrystalicznymi modułami PERC. Od tego czasu ogromny potencjał rozwiązania PERC przykuwa uwagę branży w coraz większym stopniu. Dzięki przełomowi w wydajności ogniw PERC firma LONGi potwierdziła wyjątkowe umiejętności w zakresie generacji energii i duże możliwości różnorakich zastosowań technologii PERC.

„Na podstawie dużej, krzemowej płyty monokrystalicznej typu P możemy uruchomić produkcję masową procesów technologicznych i osiągnąć wydajność konwersji na poziomie 22,71%. W rezultacie zaufanie całej branży do ogniw monokrystalicznych typu P znacznie wzrośnie. Dzięki ciągłej optymalizacji przez badania i rozwój wierzymy, że monokrystaliczne ogniwa PERC mogą wkrótce osiągnąć wydajność konwersji przewyższającą poziom 23%” - skomentował dr Li Hua, wiceprezes badań i rozwoju nad ogniwami w firmie LONGi Solar.

Firma LONGi Solar planuje rozpoczęcie produkcji ogniw PERC o wydajności 22% pod koniec roku 2017, tym samym pozwalając firmie na dostarczanie produktów zgodnych z wymaganiami Top Runner wyposażonych w najnowsze standardy techniczne. Do roku 2018 firma LONGi planuje osiągnięcie mocy znamionowej 340-345W w modelach 60-ogniwowych.

Firma LONGi nieprzerwanie pracuje nad rozbudową platformy technologicznej. W pierwszej połowie roku 2017 firma zainwestowała ponad 7% przychodu w badania i rozwój, tym samym osiągając jeden z najwyższych wskaźników w branży. Przez pracę nad postępami w zakresie technologicznym firma LONGi zamierza zwiększyć rolę odgrywaną przez energię słoneczną w globalnej branży energetycznej.

Źródło: LONGi Solar

Zdjęcie: https://mma.prnewswire.com/media/588149/LONGi_Solar_New_world_reocrd_PERC_Cell_Efficiency.jpg

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 23.10.2017, 17:21
Źródło informacji PR Newswire
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ